ST HIPPOLYT - STRUKTUR E - ENERGETICKÝ KONCENTRÁT S PŘÍRODNÍM VITAMÍNEM E

 • Nízká krmná dávka a maximální množství živin.
 • Krmná dávka 1 kg na den na velkého koně.
 • Obsahuje byliny pro podporu trávení.
 • Obsahuje oleje a olejnatá semena.
 • Minerální látky a stopové prvky z přírodních komponent.
 • Téměř 30 let na trhu.
 • Balení 20 kg - müsli.
Na objednávku
Kód: 529
990 Kč
Kategorie: Müsli

ENERGETICKÝ KONCENTRÁT ZALOŽENÝ NA PŘÍRODNÍ RECEPTUŘE

Energetický koncentrát založený na přírodní receptuře poskytuje Vašemu koni bohatý zdroj bylin, které potřebuje pro fungující imunitní systém a vitalitu.

Energetický koncentrát založený na přírodní receptuře poskytuje Vašemu koni bohatý zdroj bylin, které potřebuje pro fungující imunitní systém a vitalitu. Ať už krmíme koně pro volný čas nebo sport – příroda ukazuje cestu!

 • Krmný koncentrát bohatý na živiny a životně důležité látky.
 • Bohatý na bioaktivní byliny, sekundární rostlinné látky a organicky vázané stopové prvky.
 • S cennými mastnými kyselinami a přírodním vitamínem E.
 • Snížené množství škrobu  s vysokým obsahem energie.

Struktur Energetikum - výživný koncentrát bohatý na životně důležité látky. Struktur  E kombinuje vybrané komponenty  jako jsou různá olejnatá semena, mořské řasy, ovoce a více než 30 druhů bylin a vytváří tak velmi chutné müsli. Díky obzvláště vysoké koncentraci živin lze rychle vybalancovat krmnou dávku, takže i malé množství krmiva může zajistit pokrytí životně důležitých látek. Díky nízkému obsahu škrobu je ideální také pro koně trpící svalovými problémy nebo žaludečními a střevními poruchami.

Síla bylin - Více než 30 různých bylin, které se sezónně obměňují, poskytují řadu druhotných rostlinných látek jako jsou polyfenoly, flavonoidy nebo saponiny. Mají gastroprotektivní  (máta peprná, koriandr, řebříček), čistící a detoxikační (kopřiva, bříza, bezový) a expektorační (fenykl, šalvěj, anýz) vlastnosti. Proto jsou důležitými komponenty zdravé a rozmanité výživy koní.

Zdravé mastné kyseliny - Spektrum obilných klíčků a olejnatých semen v krmivu Struktur E je značné: kukuřičné, ječné a pšeničné klíčky, slunečnicová semínka a semínka vinné révy, len, fenykl a černý kmín. Kromě fyziologicky cenných polynenasycených omega-3 a omega-6 mastných kyselin poskytují vysoce kvalitní bílkoviny, přírodní vitamíny a lecitin.

Podpora trávení - Pivovarské kvasnice, slad, sušené ovoce, vybrané byliny a stopové prvky zajišťují trávení bez zvýšené plynatosti. Prebiotika podporují  trávení a ochranu sliznice zažívacího traktu pomocí slizových látek.  Tímto je zajištěna stabilní mikroflóra v zažívacím traktu a zdravý a funkční imunitní systém.

Složení:

Kukuřičné klíčky, ječné vločky, ovocné výlisky (jablečné hroznové, hruškové), jablečný sirup, bylinky (máta peprná, majoránka, koriandr, fenykl, šalvěj, řebříček, kmín, anýz, oregano) 6,8%, kukuřičné vločky, pšeničné otruby, vojtěšková řezanka, řepná vláknina, travní směs sušená teplým vzduchem,melasa, ovesné otruby, za studena lisovaná olejová směs (lněné, slunečnicové, kukuřičný olej) 2,8%, směs olejnatých semen(lněné semeno, slunečnicová semínka, fenyklová semínka, semínka černého kmínu) 2,6%, ovesné vločky 2%, uhličitan vápenatý (mořský a minerální), moučka z mořských řas, ječné klíčky , sůl, česnek, pivovarské kvasnice, pšeničné klíčky, extrakt z hroznových jader, ocet, himálajská sůl.

Dávkování:

Jako doplněk k základní dávce sena  a / nebo pastvě od množství přibližně 150–300 g na 100 kg tělesné hmotnosti a den obvykle není nutné žádné další minerální krmivo. Pro malé koně, poníky a koně s nízkým energetickým požadavkem lze použít Struktur E jako jediné žlabové krmivo. U velkých koní doporučujeme 1 kg, u vysoce zatěžovaných sportovních koní maximálně 1,5 kg denně v kombinaci s jinými krmivy  St. Hippolyt nebo obilovinami. Celkové množství by mělo být nabízeno v několika dávkách. V případě nižších dávek nebo nedostatku živin doporučujeme přidat SemperMin nebo MicroVital.

Pár slov k St. Hippolyt Struktur Energetikum:

St. Hippolyt je německá firma zabývající se výrobou krmných směsí a výživou výhradně koní. Produkt Struktur Energetikum je číslem jedna v tomto krmném konceptu. Toto krmivo je již téměř 30 let neustále rozvíjeno za účasti mnoha vědeckých poznatků o výživě koní. Díky tomu tato německá a nekompromisní firma vyvíjí krmiva, která jsou maximálně stravitelná, díky tomu efektivní. Důraz je kladen především na to, aby krmivo odpovídalo fyziologickým potřebám koně a působilo blahodárně na jeho zdravotní stav. Díky tomu je toto krmivo vysoce promyšlené a můžete od něj očekávat ty nejlepší výsledky. Ty se dostavují obecně velmi rychle a na vašem koni je uvidíte a ucítíte.

O tomto krmivu byl také napsán článek na serveru Equichannel.cz.

Balení: 20 kg - müsli.

Obsažené látky:

 

Výživně fyziologické přídavné látky na 1 kg:

 

Stopové prvky na 1 kg:

 

Surový protein

9,9 %

Vitamín A

23.000 IE

Železo

170 mg

Surová vláknina

11,0 %

Vitamín D3

2.500 IE

Zinek

270 mg

Surový tuk

8,0 %

Vitamín E

400 mg

Mangan

240 mg

Surové popeloviny

11,0 %

Vitamín B1

15 mg

Měď

55 mg

Stravitelný surový protein

85 g/kg

Vitamín B2

15 mg

Jód

2,2 mg

Stravitelná energie

14 MJ/kg

Vitamín B6

8 mg

Kobalt

2,2 mg

 

 

Vitamín B12

55 mcg

Selen

0,7 mg

Vápník

1,3 %

Biotin

350 mcg

 

 

Fosfor

0,5 %

Kyselina nikotinová

60 mg

 

 

Hořčík

0,5 %

Kyselina listová

7 mg

 

 

sodík

0,5 %

Kyselina pantotenová

30 mg

 

 

Lysin

0,4 %

Chlorid cholinu

500 mg

 

 

Methionin

0,1 %

 

 

 

 

 

Zpět do obchodu