ST HIPPOLYT - IRISH MASH

  • Velmi chutný a stravitelný.
  • Jemná struktura krmiva.
  • Vhodné pro nemocné, slabé a staré koně.
  • Vhodné pro dny bez zátěže.
  • Nízký obsah škrobů.
Skladem
Kód: M-ST-002
Značka: ST HIPPOLYT
680 Kč
Kategorie: Pro koně
Hmotnost: 15 kg

Receptura Irish Mash byla vyvinuta podle nejnovějších vědeckých poznatků z oblasti výživy. Žluté lněné semeno, šetrně drcené speciálním technologickým postupem, umožňuje rychlou přípravu bez vaření. Irish Mash je možné krmit již po velmi krátké době bobtnání. Vysoká stravitelnost a dietetické působení je zaručeno nízkým obsahem škrobů, jemným sladovým extraktem, vybranými bylinami, pivovarskými kvasnicemi a fermentovanými obilovinami bohatými na enzymy.

Irish Mash je zvláštně jemné chutné krmivo, které je velmi blízké původní tradiční receptuře z pšeničných otrub a lněného semínka. Po staletí je Irish Mash krmen koním po těžké práci, v obdobích rekonvalescence nebo pro předcházení kolikám. Tekutá až kašovitá hmota ze lněného semene a pšeničných otrub působí povzbudivě na apetit a zažívání, očišťuje zažívací trakt (např. při klidových dnech), a zlepšuje tak situaci látkové výměny.

Koně milují Irish Mash tak silně, že jej dobře přijímají jako první potravu po kolikách, operacích, těžkých nemocech, při nechutenství, žvýkacích problémech. Irish Mash podporuje regeneraci po soutěžích, v období připouštění, po porodech a velmi dobře se osvědčil i v období línání a výměny srsti.

Krmná dávka:

Na každých 100 kg tělesné hmotnosti koně rozmíchat cca 70 – 200 g Irish Mash ve stejném množství teplé až horké vody, nechat odstát cca 15 minut a podávat koni teplé. V letních měsících může být Irish Mash připravován také se studenou vodou, přičemž čas potřebný pro nabobtnání se zvyšuje na 30 minut. Zpravidla se krmí 1 – 3 krát týdně, v případě potřeby je možno nabízet ve zredukovaném množství i denně.

Balení: 15 kg, müsli.

Obsažené látky:

 

Výživně fyziologické přídavné látky na 1 kg:

 

Stopové prvky na 1 kg:

 

Surový protein

11,5 %

Vitamín A

7.200 IE

Železo

220 mg

Surová vláknina

8,5 %

Vitamín D3

800 IE

Zinek

90 mg

Surový tuk

5,0 %

Vitamín E

50 mg

Mangan

70 mg

Surové popeloviny

7,2 %

Vitamín B1

 

Měď

15 mg

Stravitelný surový protein

92 g/kg

Vitamín B2

 

Jód

0,8 mg

Stravitelná energie

10,5 MJ/kg

Vitamín B6

 

Kobalt

 

 

 

Vitamín B12

 

Selen

0,4 mg

Vápník

0,4 %

Biotin

 

 

 

Fosfor

0,5 %

Kyselina nikotinová

 

 

 

Hořčík

0,3 %

Kyselina listová

 

 

 

sodík

0,5 %

Kyselina pantotenová

 

 

 

 

 

Chlorid cholinu

 

 

 

 

Zpět do obchodu