ST HIPPOLYT - HESTAMIX MÜSLI 20KG

  • Vhodné zejména pro barokní koně a jiná méně obvyklá plemena koní.
  • Vysoce biologicky využitelné stopové prvky.
  • Obsahuje m.j. zvláště vysoký podíl zinku, mědi a selenu.
  • Bez použití ovsa a s nízkým obsahem bílkoviny.
  • Obsahuje byliny, řasy, oleje, olejové plody.    
Skladem
Kód: M-ST-003
Značka: ST HIPPOLYT
800 Kč
Kategorie: Pro koně
Hmotnost: 20 kg

KRMIVO PRO SPECIÁLNÍ PLEMENA

Úspěchem při krmení islandských koní v hřebčíně Hesta Borg v roce 1998 začala i změna myšlení ve vztahu ke vlivu výživy na obecný zdravotní stav koní. Problémy podmíněné krmením jako ekzémy, poruchy imunity, svědění, až po psychické poruchy mohou být nyní pomocí doplnění stopových prvků zmírněny nebo zcela odstraněny. Produkt, který byl vyvinut jako krmný pokus u speciálních plemen, se stal jedním z nejúspěšnějších krmiv pro mnohé problémy zatížené koně všech plemen..

Hesta Mix je vhodný pro barokní koně, speciální plemena, lehce krmitelné koně, i koně se zvýšeními potřebami minerálních látek a ostatních živin. Mnoho koní je v dnešní době již při podání nízkých dávek energetických krmiv zásobováno dostatečným množstvím energie. Zásobení životně důležitými vitamíny, minerály a jinými doplňkovými látkami však při energeticky přizpůsobené dávce krmení nemusí být dostatečné. Přikrmování běžnými minerálními krmivy nevychází  mnohdy ze specifických potřeb těchto koní. Následkem může být výskyt problémů, od nervozity a vnitřního neklidu až po hubnutí a poruchy plodnosti.

Zvláště vysoký obsah stopových prvků:

Hesta Mix je krmivo pro koně bohaté na živiny se zvláště vysokým podílem minerálních prvků v biologicky vysoce využitelné formě. I při nízkých dávkách energetického krmiva je zaručeno zásobování organickými a tím vysoce využitelnými stopovými prvky odpovídajícími potřebám koně. Deficit makrominerálů je  viditelně, rychle a spolehlivě vyrovnávány.

Hesta Mix se obzvláště osvědčil především u robustně stavěných speciálních a barokních koní, i u koní teplokrevných trpících zmíněnými problémy způsobenými deficitem mikrominerálů,.Hestamix doporučujeme také zařadit do krmné dávky jalových a březích klisen až do 8. měsíce březosti. Toto k trávicímu traktu šetrné a přitom plnohodnotné müsli se stejně jako Hesta Mix classic krmí především koním s potřebou energetického krmiva přes 1 kg denně. Hesta Mix je vhodný pro barokní koně, speciální plemena, lehce krmitelné koně, a také pro koně se zvláštními nároky na stopové prvky a ostatní živiny.

Složení:

Ječmenné vločky, kukuřičné vločky, vojtěšková řezanka, jablečné výlisky, jablečný sirup, melasa z cukrové řepy, pšeničné otruby, otruby z ovesných slupek, směs olejů ze semínek (lněné semeno, slunečnice, fenykl,  černucha) 2,8 %, směs olejů lisovaných za studena (lněné semeno, slunečnice, olej z kukuřičných klíčků) 2,6 %, byliny (koriandr, šalvěj, máta peprná, fenykl, majoránka) 2,5 %, extrakt z hroznových jader, pivovarské kvasnice,  rýžové klíčky, moučka z mořských řas, sladová kvasnicová mladina, ječné klíčky, česnek, hrachový protein, hořčíkový acetát, hořčíkový sulfát, ovocný ocet.

Doporučené dávkování:

Jako doplňkové krmivo k objemovému krmivu doporučujeme cca 300 - 600 g na každých 100 kg tělesné hmotnosti koně a den. Toto celkové množství by mělo být koni nabízeno rozdělené do několika denních dávek. Při nižším dávkování nebo při deficitu minerálů doporučujeme přidávat Semper Min nebo Micro Vital.

Balení: 20 kg - müsli.

Obsažené látky:

 

Výživně fyziologické přídavné látky na 1 kg:

 

Stopové prvky na 1 kg:

 

Surový protein

10,0 %

Vitamín A

15.000 IE

Železo

200 mg

Surová vláknina

9,0 %

Vitamín D3

1.700 IE

Zinek

320 mg

Surový tuk

4,8 %

Vitamín E

95 mg

Mangan

280 mg

Surové popeloviny

9,0 %

Vitamín B1

10 mg

Měď

70 mg

Stravitelný surový protein

78 g/kg

Vitamín B2

10 mg

Jód

0,8 mg

Stravitelná energie

11,5 MJ/kg

Vitamín B6

7 mg

Kobalt

2,0 mg

 

 

Vitamín B12

40 mcg

Selen

0,7 mg

Vápník

1,1 %

Biotin

250 mcg

 

 

Fosfor

0,3 %

Kyselina nikotinová

50 mg

 

 

Hořčík

0,3 %

Kyselina listová

5 mg

 

 

Sodík

0,4 %

Kyselina pantotenová

20 mg

 

 

 

 

Chlorid cholinu

550 mg

 

 

Zpět do obchodu