ST HIPPOLYT - GLYX MASH 15KG

NÍZKOGLYKEMICKÝ MASH PRO KONĚ

  • S obsahem rýžových klíčků namísto klíčků pšeničných.
  • Minimum cukru.
  • Vhodné pro koně s metabolickými poruchami.
  • Vhodný i pro alergiky.
Skladem
Kód: M-ST-001
Značka: ST HIPPOLYT
810 Kč
Kategorie: Pro koně
Hmotnost: 15 kg

Šťavnaté jablko, křupavá mrkvička, čerstvá tráva, křupavý chléb, nebo také blahodárné obilné müsli po vykonané práci – pro koně milá a na první pohled také zdravá odměna. A přece mnohé z těchto „dodavatelů štěstí“ obsahují značné množství cukrů a škrobů. Přebytek cukru a škrobu zvyšuje hladinu krevního cukru a zvyšuje tak riziko schvácení kopyt. Přesto existují možnosti, jak poskytnout koni pocit štěstí a odměnu bez rizika a s čistým svědomím majitele, milovníka koní.

Díky produktu Glyx Mash si nyní mohou i alergičtí koně dopřát požitek z krmení mashem. Stejně jako dříve, slouží mash jako doprovodné krmivo pro případy koliky a v rekonvalescenci po zažívacích potížích.

  • Bez obsahu lepku a melasy.
  • Nízký glykemický index.
  • Prebiotické a očišťující.
  • Mnohostranně použitelné, možno podávat i každodenně.

Glyx Mash obsahuje redukované množství cukru a škrobu, a je zcela bez obsahu obilovin, melasy a lepku. Proto je zvláště dobře vhodný zejména pro koně, kteří musejí být krmeni redukovaným množstvím uhlohydrátů a šetrně k zažívacímu ústrojí. Bohatá kompozice prebiotických přísad přispívá k reharmonizaci funkce zažívání. Vybrané byliny podporují zažívací procesy ještě dodatečně.

Ochrana  zevnitř:

Slizové látky krakovaného lněného semene ochraňují sliznice v celém zažívacím traktu. Vynikající zdrojová schopnost přísad produktu Glyx Mash podporuje tlak na střevní stěny a napomáhá tak vyloučení cizích a škodlivých látek. Povzbuzení pohybu střev zjednodušuje vyprazdňování. Produkt je vhodný k nasazení obecně pro podpoření trávení, pro dny stání, při výměně srsti, po vysokém výkonu nebo po nemocech.

Složení:

Vojtěšková vlákna, Pre Alpin luční vláknina, řepná vláknina, lněné semeno krakované 5,5 %, kukuřičné klíčky, rýžové klíčky 4,6 %, slupky z vinných hroznů, izomaltóza prebiotická, byliny (fenykl, koriandr, ostropestřec mariánský) 4,0 %, ječmenná tráva, pivovarské kvasnice, extrakt jader hroznového vína, kalciumkarbonát (maritimní a minerální), jablečný ocet.

Krmné doporučení:

Cca 70 - 250 g produktu Glyx Mash na každých 100 kg tělesné hmotnosti koně a den, promíchat s cca 1,5 násobným obsahem horké vody, nechat stát asi 15 minut a pak podávat koni teplé. V letních měsících může být Glyx Mash připravován také se studenou vodou, doba pro nasáknutí se pak prodlužuje asi na 30 minut. Zpravidla se podává 1 – 3 krát týdně, v případě potřeby je možné Glyx Mash podávat i denně.

1 litr = cca 430 g Glyx Mash

Balení: 15 kg - müsli.

Obsažené látky:

 

Výživně přídavné látky na 1 kg:

 

Stopové prvky na 1 kg:

 

Surový protein

10,9 %

Vitamín A

7.000 IE

Železo

200 mg

Surová vláknina

17,0 %

Vitamín D3

700 IE

Zinek

100 mg

Surový tuk

6,0 %

Vitamín E

55 mg

Mangan

75 mg

Surové popeloviny

9,2 %

 

 

Měď

16 mg

Stravitelný surový protein

80 g/kg

Vitamín B1

10 mg

Jód

0,7 mg

Stravitelná energie

9,0 MJ/kg

Vitamín B2

8 mg

Kobalt

 

 

 

Vitamín B6

8 mg

Selen

0,7 mg

Vápník

1,2 %

Vitamín B12

18 mcg

 

 

Fosfor

0,5 %

 

 

 

 

Hořčík

0,5 %

Biotin

200 mcg

 

 

Sodík

0,4 %

Kyselina nikotinová

80 mg

 

 

 

 

Kyselina listová

2 mg

 

 

Lysin

0,70 %

Kyselina pantotenová

20 mg

Škroby

4,1 %

Methionin

1,20 %

Chlorid cholinu

800 mg

Cukr

5,0 %

Zpět do obchodu